بیانیه ماموریت

مؤسسه حقوقی دادپویان سروش با بهره گیری از وکلای مجرب دادگستری، حقوقدانان و کارشناسان ورزیده متخصص در امور املاک و اراضی ، ثبتی ، شهرداری ، اوقاف ، قراردادها ، ثبت شرکتها تلاش می نماید خدمات تخصصی حقوقی مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی را در صنعت ساختمان ارائه نماید.

معتقدیم بهره مندی از مشاوران متخصص و توجه به انجام مطالعات پژوهشی هدفمند در هر پرونده به عنوان یک پروژه تحقیقاتی و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و فن آوری های نوین، ما را به مؤسسه ای پیشگام در زمینه ارائه خدمات حقوقی تبدیل نموده است.

ما در این مؤسسه با توجه به سه اصل امانت داری – سرعت- دقت همیشه به ارزشهای اخلاقی درتعاملات فردی و سازمانی پایبند بوده و در حفظ اطلاعات و اسرار مراجعین و رعایت کامل قوانین و مقررات اعتقاد راسخ داریم.

 

ضرورت تشکیل موسسه

رشد و توسعه جوامع و پیچیده تر شدن روابط اجتماعی و اقتصادی اشخاص باعث گردیده، روز به روز بر اهمیت آشنایی با قوانین و مسائل حقوقی افزوده شود. در میان اشخاص موفق اجتماعی و اقتصادی، کمتر کسی را می توان یافت که با قوانین و مقررات مرتبط با رشته فعالیتش آشنایی کاملی نداشته باشد و یا از وکلا و حقوقدانان مجرب در انجام امورش بهره نگیرد.

همچنان که اکثر علوم به رشته های تخصصی جزیی تری تقسیم شده اند، علم حقوق نیز به شاخه های تخصصی زیادی تقسیم شده است. با توجه به گسترده شدن امور حقوقی، وکلا و حقوقدانان تلاش می نمایند در یک یا چند زمینه محدود از رشته های حقوق مانند تجارت ، ثبت ، خانواده ، اراضی و املاک ، اداری و …، به صورت تخصصی فعالیت نمایند. چرا که اصولاً بعید است یک وکیل یا حقوقدان بتواند به طور کامل و دقیق به تمام سوالات ریز و جزئی مربوط به همه یا حتی چند رشته حقوق پاسخگویی نماید.

از طرف دیگر برون سپاری نظارت یا مدیریت حقوقی سازمانها ، نهادها ، شرکتها و موسسات امری نوپا و جوان است که به سرعت جایگاه واقعی و ارزشمند خود را پیدا نموده است. البته با تصویب قانون اجرای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی بستر اجرایی این امر مهم برای سازمانها، نهادها، شرکتها و موسسات عمومی و دولتی نیز فراهم گردیده است.

لذا برای ارایه خدمات حقوقی در همه زمینه ها به صورت تخصصی ، یکجا و منسجم به افراد و علی الخصوص اشخاص حقوقی ضرورت تشکیل یک موسسه حقوقی امری بدیهی می باشد

 

معرفی موسسه

با توجه به نیازهای متنوع حقوقی اشخاص و به منظور فراهم آوردن امکان ارایه خدمات جامع، کامل و منسجم حقوقی به سازمانها، نهادها، شرکتها و موسسات دولتی و غیر دولتی «موسسه حقوقی دادپویان» تشکیل گردیده است. این مؤسسه با بهره گیری از وکلای مجرب دادگستری، حقوقدانان و کارشناسان ورزیده متخصص، و با ایجاد دپارتمانهای تخصصی در زمینه های صنعت ساختمان و شهرداری ها و داوری (دپارتمان حقوقی صنعت ساختمان) تلاش می نماید به عنوان مشاوری امین و متخصص، اشخاص حقیقی و حقوقی را که به عنوان موکل یا کارفرما به مؤسسه مراجعه می نمایند، در حل مشکلات حقوقی شان یاری نموده و خدمات مختلف حقوقی را در بالاترین سطح تخصصی به آنان ارائه کند.

بهره گیری از متخصصین و کارشناسان دارای سوابق مدیریتی بالا با کوله باری از تجربیات چندین ساله از یک طرف و همچنین وجود وکلا و کارشناسان حقوقی جوان و توانمند که دارای سطوح عالی تحصیلی می باشند از طرف دیگر باعث گردیده که در این موسسه “علم” و “تجربه” به مدد یکدیگر آمده و موفقیت را برای موکلان و کارفرمایان به ارمغان آورد.


فعالیتهای مؤسسه

الف: قبول وکالت در پرونده های حقوقی وکیفری مربوط به صنعت ساختمان

– دعاوی مربوط به املاک و مستغلات از قبیل اثبات مالکیت، انتقال مال غیر، افراز املاک مشاعی، الزام به تنظیم سند، تخلیه واحدهای تجاری، رفع تصرف

– دعاوی مربوط به شرکتها از قبیل ابطال افزایش سرمایه، اثبات تخلفات مدیران، ورشکستگی و انحلال شرکت

– دعاوی مربوط به مسئولیت مدنی و کیفری مهندسان ، کارفرمایان ، پیمانکاران و مجریان ذیصلاح

– …..

ب: قبول وکالت در پرونده های دیوان عدالت اداری

– دعاوی مربوط به تملک املاک در مسیر و تملک املاک واقع در بافتهای فرسوده و طرح های عمومی و عمرانی

-دعاوی علیه شهرداریها راجع به آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ و کمیسیون ماده ۷۷

-دعاوی علیه شهرداریها راجع به عوارض ورود به محدوده ، تفکیک ، تغییر کاربری ، پارکینگ

-دعاوی مربوط به ابطال مصوبه های خلاف قانون شورای اسلامی شهرها

– …..

ج: ارائه مشاوره و خدمات حقوقی از جمله

– مشاوره حقوقی در امور مربوط صنعت ساختمان از قبیل ثبتی ، شهرداریها ، اوقاف ، انواع قراردادها ، روابط کار

– تهیه و تدوین انواع قراردادها از قبیل بیع، صلح، اجاره ، سرمایه گذاری، مشارکت مدنی، مشارکت در ساخت و پیش فروش

– تهیه و تدوین انواع اساسنامه شرکتها و مؤسسات و انجام تشریفات قانونی و تاسیس هر گونه شرکت و ثبت صورت جلسات مجامع عمومی و هیات مدیره و ثبت افزایش یا کاهش سرمایه

– حل و فصل اختلافات و دعاوی بین اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق داوری

– نظارت یا مدیریت بخش حقوقی شرکتهای ساختمانی و انجام خدمات حقوقی مورد نیاز آنان

– انجام امور پژوهشی در مسائل حقوقی و فقهی